Olejki eteryczne naturalne

Wyświetlanie 1–20 z 110 wyników

Olejki eteryczne to płynne, lotne mieszaniny związków chemicznych. Substancje te nie rozpuszczają się w wodzie, ale dobrze komponują się z olejami i alkoholami.

Czytaj

Olejki eteryczne – jak się je pozyskuje?

W produkcji wysokiej jakości perfum i kosmetyków olejki eteryczne pozyskiwane są ze świeżych lub suszonych części roślin. Najczęściej stosowanym procesem jest destylacja parowa. Produktami ubocznymi produkcji są rozpuszczalne w wodzie cząsteczki zwane wodami kwiatowymi. Czasami olejki eteryczne są również produkowane w procesach ekstrakcji, tłoczenia lub fitolizacji. Nawet 200 kg części roślin potrzebne jest do uzyskania 1 litra olejku eterycznego, co oznacza, że ​​niektóre z nich są bardzo drogie w produkcji.

Naturalne olejki eteryczne – do czego są wykorzystywane?

Wiele osób używa olejków eterycznych na różne sposoby. Najczęściej stosuje się je na skórę, w kosmetykach lub w kąpielach aromaterapeutycznych. Mogą być również używane do masażu lub do inhalacji.

Olejki eteryczne – jakie mają właściwości?

Uważa się, że olejki eteryczne mają różne właściwości, w zależności od rośliny, z której zostały pozyskane. Wiele osób używa olejów jako leczenia różnych problemów zdrowotnych i stanów. Niektóre z najpopularniejszych olejków to lawenda, drzewo herbaciane i inne. Wiele osób uważa, że ​​te olejki mogą poprawić nastrój i przyspieszyć procesy gojenia.

show less

Shopping Cart