Koenzym Q10

Wyświetlanie 1–20 z 23 wyników

Koenzym Q10 znajduje się w mitochondriach

Czytaj

– maleńkich “fabrykach” energii w każdej z komórek i wpływa na dwa ważne aspekty. Pobudza produkcję energii w każdej komórce twojego ciała, w tym w sercu. Dodatkowo eliminuje wolne rodniki, które powodują m.in. problemy sercowo-naczyniowe i choroby serca.

Główną zaletą CoQ10 jest zwiększona energia

Serce jest jednym z niewielu organów w ciele, który działa w sposób ciągły, bez odpoczynku. Dlatego mięsień sercowy (mięsień sercowy) wymaga największego wsparcia energetycznego ze wszystkich organów w twoim ciele. Wszystko, co powoduje spadek koenzymu Q10, może osłabić zdolność energetyczną serca, pozostawiając tkanki bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane wolnymi rodnikami.

Produkcja Q10 maleje wraz z wiekiem

Chociaż koenzym Q10 jest naturalnie wytwarzany w organizmie, jego produkcja dramatycznie maleje wraz z wiekiem i obecnością niektórych chorób. Część leków, zwłaszcza statyn obniżających poziom cholesterolu, mogą również wpływać na produkcję CoQ10. Wraz ze spadkiem poziomu CoQ10 mogą one znacząco wpłynąć na Twoje samopoczucie, sprawiając, że odczuwasz zmniejszenie energii.

Uzupełnienie CoQ10 w Twoim organizmie może radykalnie zwiększyć Twoją energię

Kiedy suplementujesz odpowiednią dawką koenzymu Q10, CoQ10 może wykonywać swoją pracę polegającą na pobudzeniu produkcji paliwa komórkowego Twojego organizmu, zwanego trifosforanem adenozyny (ATP). Ponieważ mięsień sercowy zużywa ogromne ilości tlenu i energii, CoQ10 zasadniczo ładuje system energetyczny w sercu, umożliwiając mu wydajniejsze pompowanie krwi. Jednocześnie CoQ10 usuwa destrukcyjne wolne rodniki, które są produktem ubocznym procesu wytwarzania energii.

Niski poziom koenzymu Q10

Kiedy twoje ciało ma niski poziom koenzymu Q10, to jak praca na słabych bateriach. Niestety wiele osób przypisuje to uczucie jako oznakę starzenia się. Nigdy nie zdają sobie sprawy, że prawdziwą przyczyną problemu często jest niedobór Q10.

Niewydolność serca spowodowany niedoborem koenzymu Q10

Jedną z najpoważniejszych chorób serca spowodowanych niedoborem CoQ10 jest zastoinowa niewydolność serca. Dlatego przyjmowanie koenzymu Q10 jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków na choroby serca.

Ile CoQ10 potrzebuje Twoje ciało?

Teoretycznie, koenzym Q10 można dostarczać wraz z dietą. Źródła dietetyczne CoQ10 obejmują serce wołowe, wieprzowinę, wątrobę drobiową i ryby (zwłaszcza łosoś, makrela i sardynki). Jednak szacuje się, że przeciętny człowiek dostarcza tylko 2 do 5 mg koenzymu Q10 dziennie z samej diety.

Oto jak można dopasować odpowiednią dawkę CoQ10 w przypadku suplementacji:

  • Masz od 40 do 60 lat? Naturalna produkcja CoQ10 w organizmie zaczyna spadać po 40 roku życia. Tak więc, zdrowym ludziom w wieku od 40 do 60 lat, zaleca się minimalną dzienną dawkę CoQ10 od 50 do 100 mg dziennie.
  • Masz ponad 60 lat lub przyjmujesz statyny obniżające poziom cholesterolu? Jeśli tak jest, zaleca się zwiększenie spożycia CoQ10 do 100 do 200 mg dziennie. Powodem jest to, że produkcja koenzymu Q10 spada wraz z wiekiem, więc po 60 roku życia ważne jest, aby uzupełnić zapasy CoQ10 w organizmie. Dodatkowo, statyny blokują produkcję CoQ10, więc jeśli przyjmujesz statyny obniżające poziom cholesterolu, uzupełnienie CoQ10 ma kluczowe znaczenie.
  • Czy miałeś niedawno operację serca, zawał serca lub zastoinową niewydolność serca? Jeśli tak, to zaleca się codzienne przyjmowanie od 200 do 300 mg CoQ10.

Suplementacja koenzymu Q10

Aby uzyskać najlepsze wyniki, powinieneś przyjmować suplementy Q10 w podzielonych dawkach z posiłkami, ponieważ jest on łatwiej wchłaniany z pożywieniem (zwłaszcza z niewielką ilością tłuszczu).

Łącznie koenzymu Q10 wraz z L-karnityną

Dla maksymalnej skuteczności można przyjmować Q10 wraz z L-karnityną. Podczas gdy Q10 korzystnie wpływa na zdrowie, pobudzając energię w komórkach, L-karnityna jest jak prom dostarczający paliwo do komórek serca, które jest spalane jako energia. Ile L-karnityny należy przyjmować? Zaleca się przyjmowanie 200 do 400 mg L-karnityny od jednego do dwóch razy dziennie.

Ukryj

Shopping Cart